“S&P Global Ratings” aģentūra pirmo reizi Conexus piešķir BBB+ kredītreitingu

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “S&P Global Ratings” (S&P) pirmo reizi novērtējusi un piešķīrusi vienotajam dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatoram AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) ilgtermiņa kredītreitingu BBB+ ar stabilu perspektīvu.

2021. gadā Conexus EBITDA sasniedza 33 miljonus eiro. S&P savā ziņojumā norāda, ka Latvijas gāzes pārvades un uzglabāšanas normatīvo aktu regulējumu vērtē kā nozari atbalstošu un piedāvā regulējuma caurredzamību vismaz līdz 2026. gadam.

S&P novērtējumā ņemta vērā arī uzņēmuma pieaugušā stratēģiskā nozīme mātes uzņēmuma AS “Augstsprieguma tīkls” (AST, A-) kontekstā, kā arī netieši Latvijas valdības kontekstā.

Ņemot vērā stabilo ATS kredītreitinga vērtējumu, S&P pieņem, ka Conexus saglabās savus kredītspējas rādītājus atbilstoši pašreizējam reitingam, saglabājot S&P koriģēto līdzekļu no darbības (FFO – funds from operations) pret parāda līmeni 18-23% robežās, vienlaikus arī koriģētā parāda pret EBITDA* attiecību zem 5.

S&P ir viena no vadošajām starptautiskajām kredītreitinga aģentūrām, kas nosaka arī Latvijas valsts kredītreitingu starptautiskā līmenī. Reitingu aģentūra seko līdzi uzņēmuma galvenajiem notikumiem, attīstībai un izvērtē finanšu stabilitāti.

Kredītreitings ir uzņēmuma, reģiona vai valsts kredītspēju novērtējums. Kredītreitingu sastāda, vadoties pēc tirgus dalībnieku iepriekšējās un pašreizējās finanšu vēstures, kā arī, izvērtējot to īpašumus un finansiālās saistības.

Atpakaļ