Grupētā jauda Kiemenai starpsavienojuma punktā

2022. gada 4.augustā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ar lēmumu Nr. 120 saskaņoja Vienotos dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumus (turpmāk – Noteikumi), kas stāsies spēkā no 2022.gada 1.septembra.

Noteikumu izmaiņas veicina gāzes plūsmas uzlabošanu Kiemenai starpsavienojuma punktā, paredzot vienotu Kiemenai starpsavienojuma punkta jaudas rezervēšanas procedūru un administratīvā sloga samazināšanu dabasgāzes pārvades sistēmas lietotājiem.

Ar izmaiņām Noteikumos tiek ieviesta grupētās jaudas produkta piešķiršanas kārtība starpsavienojuma punktā Kiemenai, jaudu dienas un pašreizējās dienas jaudas produktiem Kiemenai starpsavienojuma punktā tiek piešķirot saskaņā ar netiešās jaudas piešķiršanas noteikumiem un izmantojot principu “Pirmais atnāca, pirmais saņēma”, bet gada, ceturkšņa un mēneša jaudas produkti tiek piešķirti, piemērojot “Pro-rata” principu.

Jaudas grupēšana Kiemenai starpsavienojuma punktā paredzēta, lai ieviestu gan vienotu jaudas rezervēšanas procedūru, ko organizēs Latvijas pārvades sistēmas operators AS “Conexus Baltic Grid”, gan arī vienotu jaudas piešķiršanas kalendāru.

Jaudas piešķiršanas kalendāru 2022./2023. gāzes gadam var lejupielādēt ŠEIT.

Noteikumi jaunā redakcija pieejama ŠEIT.

Informācija publicēta:
19.08.2022 13:48:44
Atpakaļ