Rīgā norisināsies starptautiska enerģētikas nozarei veltīta konference

15. un 16. jūnijā Rīgā, viesnīcā “Radisson Blue Latvija Conference & Spa Hotel” notiks Gas Infrastructure Europe (GIE) rīkotā 20. ikgadējā starptautiskā konference.

Divu dienu laikā augsta līmeņa eksperti un politikas veidotāji no visas pasaules diskutēs un dalīsies atziņās par to, kā nodrošināt efektīvāko pāreju uz drošu un dekarbonizētu pasauli. Konferenci video uzrunā atklās Eiropas Komisijas (EK) enerģētikas komisāre Kadri Simsone (Kadri Simson), Conexus valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss un GIE prezidente Bojana Ahovski (Boyana Achovski).

Konferences centrālais mērķis ir pārrunāt dabasgāzes piegāžu aktualitātes un dekarbonizācijas pasākumu īstenošanuīstermiņā, vidējā termiņā un ilgtermiņā, kā arī novērtēt paveiktos pasākumus enerģētikas nozarē pēc Krievijas uzsāktā pilna mēroga kara Ukrainā.

Eiropas Savienībā (ES) pieredzētās enerģētikas krīzes ir mudinājušas ES pārskatīt izstrādāto stratēģiju, lai pielāgotos pastāvīgajām pārmaiņām un aizsargātu iedzīvotājus un biznesa nozari. Lai gan ekonomikas dekarbonizācija joprojām ir galvenais mērķis, šobrīd kritiski ir meklēt risinājumus dabasgāzes piegāžu krīzes pārvarēšanai. Konferences galvenie temati ir gāzes piegādes nodrošināšana Eiropai – pa kādiem ceļiem un no kādiem avotiem; kā raudzīties uz pieaugošo vietējo enerģijas ražošanu? Tāpat konferencē tiks diskutēts, kā pārliecināties, ka ieviestie risinājumi  ir nākotnē balstīti un veicina atjaunojamo un zema oglekļa intensitātes avotu attīstību?

“Enerģētikas sektors visā pasaulē šobrīd ir lēmumu pieņēmēju, biznesa vides un visas sabiedrības uzmanības centrā. Tāpēc šī gada konference, kurā tiekas Eiropas enerģētikas politikas veidotāji un nozares lēmumu pieņēmēji, ir īpaši gaidīta. Divu dienu laikā Latvijā tiks apspriesti enerģētikas nozarei kritiski jautājumi, veicinot diskusijas par dabasgāzes lomu Eiropas enerģijas jomā,” komentē Uldis Bariss, Conexus valdes priekšsēdētājs.

Pasākumā piedalīsies teju 300 enerģētikas eksperti no Baltijas reģiona valstīm, Eiropas Komisijas, Eiropas parlamenta, Eiropas Energoregulatoru Sadarbības aģentūras (ACER) un saistošajām nozarēm.

Ar pasākuma programmu iespējams iepazīties ŠEIT.

Atpakaļ