Noslēgusies Inčukalna pazemes gāzes krātuves dabasgāzes izņemšanas sezona

Šodien, 30.aprīlī, noslēgsies Inčukalna pazemes gāzes krātuves (Inčukalna PGK) dabasgāzes izņemšanas sezona. Operatīvā informācija liecina, ka tās laikā no krātuves izņemtas 10,8 teravatstundas (TWh) aktīvās dabasgāzes. Tikmēr jau no rītdienas tiek plānots uzsākt dabasgāzes iesūknēšanas sezonu.

2018./2019.gada sezonā faktiski tika uzglabāti 90% no 2017./2018.gada sezonā uzglabātā aktīvā dabasgāzes daudzuma. Tas bija pietiekami, lai nodrošinātu Latvijas un tuvākā reģiona gāzapgādes vajadzības.

2018.gadā dabasgāzes tirgus dalībnieki no krātuves izņēma 10,8 TWh dabasgāzes, bet kopējais aktīvās dabasgāzes uzkrājums uz iesūknēšanas sezonas sākumu krātuvē bija 13,506 TWh. 

Šosezon vislielākais dabasgāzes apjoms 115 414 071 kWh (kilovatstundas) jeb 115 GWh (gigavatstundas) tika izņemts 1.martā, kad gaisa temperatūra ilgstošā laika periodā saglabājās zema.

“Lai arī Inčukalna PGK uzglabātais dabasgāzes apjoms aizvadītajā sezonā ir pietiekams, lai nodrošinātu Latvijas un tuvākā reģiona enerģētisko stabilitāti un drošību, jāuzsver, ka krātuves kapacitāte ir krietni lielāka. Kopējā krātuves ietilpība pārsniedz 24 TWh, līdz ar to krātuves stratēģiskais pielietojums, to izmantojot dabasgāzes rezervēm, nebūt nav izsmelts. Cerīgi skatos uz vienoto dabasgāzes tirgu, kas uzsāks darbu 2020.gada 1. janvārī. Uzskatu, ka vienotais tirgus kāpinās krātuves izmantošanu jau plašākā mērogā,“ uzsver Zane Kotāne, AS “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētāja.

Inčukalna PGK 1.maijā tiks uzsākta dabasgāzes iesūknēšanas sezona. Klientiem 2019./2020.gada krātuves ciklam tiek piedāvāts iegādāties tirgus produktu, grupētās jaudas produktu, divu gadu grupētās jaudas produkts, kā arī virtuālās pretplūsmas produktu.

Atpakaļ