EK prezentēs Inčukalna krātuves modernizācijas projektu visas Eiropas enerģētikas drošības stiprināšanai

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) no 19.-20. martam Briselē piedalīsies enerģētikas infrastruktūras projektiem veltītā pasākumā “PCI Enerģijas dienas”, kuru organizē Eiropas Komisija. Conexus iepazīstinās ar Inčukalna pazemes gāzes krātuves (PGK) modernizācijas projektu, kuram ir liela nozīme ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas enerģētiskās drošības stiprināšanai.

Konference un izstāde “PCI Enerģijas dienas” ir veltīta kopīgu interešu projektu (KIP) praktiskai īstenošanai. Projektu virzītāji arī dalīsies pieredzē, kā nākotnē veidot drošu un videi nekaitīgu enerģētikas infrastruktūru, izmantojot inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus, iesaistot vietējās kopienas un meklējot jaunas pieejas finansējumam.

Conexus Inčukalna PGK attīstības projekta īstenošanai saņēmis līdzfinansējumu 50% apmērā no Eiropas Savienības (ES) Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta programmas. Projekta kopējās investīcijas ir 88 miljoni eiro. Paredzēts, ka projekts tiks realizēts līdz 2025. gadam, līdzekļus novirzot krātuves modernizācijas trīs virzieniem – virszemes infrastruktūras modernizācijai, gāzes urbumu modernizācijai, esošās gāzes infrastruktūras modernizācijai. 

Informē Zane Kotāne, Conexus valdes priekšsēdētāja: “Projekta realizācija ir kritiski svarīga ne tikai Latvijas, bet visa reģiona enerģētiskajai drošībai un neatkarībai, jo tā ietvaros uzlabosim Inčukalna PGK tehnisko infrastruktūru un aprīkojuma darbības drošumu. Tas sekmēs gan gāzes tirgus integrēšanu, gan arī ļaus uzlabot gāzes plūsmas, kas šobrīd ir izolētas no pārējās Eiropas Savienības, tādējādi veicinot dabasgāzes tranzītu caur Latvijas dabasgāzes pārvades sistēmu.”

Plānots, ka “PCI Enerģijas dienas” Briselē apmeklēs Eiropas Komisijas Enerģētikas ģenerāldirektorāta direktors Dominiks Ristori, Klimata politikas un enerģētikas komisārs Migels Ariass Kanjete, Eiropas Parlamenta Vides komitejas priekšsēdētāja Adina Ioana Veljana, Eiropas Komisijas Enerģētikas ģenerāldirektorāta direktora vietnieks Gerassimoss Tomass, Enerģētikas politikas direktore Megana Ričardsa.

Konferenci “PCI Enerģijas dienas” organizē EK Enerģētikas ģenerāldirektorāts, kas ir atbildīgs par ES enerģētikas politiku - drošu, ilgtspējīgu un konkurētspējīgu enerģiju Eiropai.

Atpakaļ