Conexus sper nozīmīgu soli Latvijas – Lietuvas starpsavienojuma jaudas uzlabošanas projektā 

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS "Conexus Baltic Grid" (Conexus) informē, ka Eiropas kopējās nozīmes projekta "Latvijas-Lietuvas starpsavienojuma uzlabošana" (ELLI) ietvaros pabeigta gāzesvada atzara pārbūve uz gāzes regulēšanas staciju “Baldone”.

Projekts ELLI paredz līdz 2023. gada beigām veikt vairākas aktivitātes gan Latvijā, gan Lietuvā, kā rezultātā gāzes starpsavienojuma jauda starp Latviju un Lietuvu abos virzienos divkāršosies. Plānots, ka gāzes pārvades jauda par trešdaļu tiks palielināta jau no šī gada novembra, projekta realizētājiem par to vienojoties šī gada vasarā, kad tika nolemts paātrināt projekta īstenošanu.

Informē Aleksejs Batrakovs, Conexus Tehniskās attīstības daļas vadītājs: “Esam gandarīti par Latvijas-Lietuvas starpsavienojuma uzlabošanas projekta virzību, veicot nozīmīgus darbus gāzesvada atzara pārbūvē uz gāzes regulēšanas staciju “Baldone”. Jau tuvākajās nedēļās objekts tiks nodots ekspluatācijā, līdz ar to būsim soli tuvāk projekta virsmērķim – starpsavienojuma jaudas palielināšanai, kas ļaus stiprināt visa reģiona enerģētisko drošību. Tāpat varēsim nodrošināt lielāku elastību tirgus dalībniekiem, nodrošināt augošo pieprasījumu.”

Projekts paredz, ka tā īstenošanas rezultātā Latvijas virzienā starpsavienojuma jaudu palielināsies līdz 130,5 GWh dienā un Lietuvas virzienā - 119,5 GWh. 

Kopējās Latvijas un Lietuvas sistēmas operatoru "Conexus Baltic Grid" un "Amber Grid" investīcijas šajā projektā ir 9,7 miljonus eiro, savukārt Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējums noteikts 50% apmērā. 

lv_cef_cofinancing.png

Atpakaļ