Conexus: Baltijas reģionam ir jādomā par jaunu dabasgāzes avotu pēc iespējas ātrāk

Šobrīd Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (turpmāk - PGK) pieejamas vairāk nekā 7,6 TWh dabasgāzes, kas ir netipiski daudz izņemšanas sezonas noslēguma fāzei. Šādi dabasgāzes krājumi pieejami, jo AS “Conexus Baltic Grid” (turpmāk – Conexus), reaģējot uz ģeopolitisko situāciju Eiropā, februāra beigās uzsāka dabasgāzes iesūknēšanu.

Šobrīd dabasgāzes iesūknēšana Inčukalna PGK notiek tikai no Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināļa caur starpsavienojumu Kiemenai, bet kopš aprīļa sākuma dabasgāzes piegāde no Krievijas Federācijas nenotiek.

Latvijas apgāde šobrīd notiek no Inčukalna PGK un Klaipēdas dabasgāzes termināļa.

Uldis Bariss, AS “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētājs: “Šis pavasaris ir pierādījis, ka Latvija jau iepriekš spērusi svarīgu soli, diversificējot dabasgāzes piegādes no Lietuvas sašķidrinātā dabasgāzes termināļa, nepaļaujoties tikai uz dabasgāzes piegādēm no Krievijas. Tomēr Baltijas valstu reģionam ar vienu dabasgāzes termināli nākotnē var nepietikt. Strauji mazinoties dabasgāzes piegādēm no Krievijas, reģionam ir nepieciešams vēl viens sašķidrinātās gāzes terminālis. Tas reģionu pilnībā nodrošinās ar nepieciešamo energoresursu.”

Atpakaļ