AS “Conexus Baltic Grid” apgrozījums pērn pieaudzis par 10%

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) apgrozījums 2018. gadā sasniedza 54.2 miljonus eiro, kas ir par 9.8 % vairāk nekā 2017.gadā, savukārt peļņa ir 13.3 miljoni eiro, liecina uzņēmuma gada pārskats.

2018.gadā pieauga pārvadītās dabasgāzes apjoms AS “Conexus Baltic Grid” pārvades sistēmā, sasniedzot 30 151 GWh, kas ir par 14 % vairāk, nekā gadu iepriekš. Pārvades segments iepriekšējā gadā nodrošināja 63% no kopējiem sabiedrības ienākumiem.

Iepriekšējā pārskata periodā sabiedrība ir veikusi ievērojamus ieguldījumus tehniskās infrastruktūras uzturēšanā un modernizācijā, 7.1 miljonus eiro ieguldot Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (Inčukalna PGK), kopējām investīcijām sasniedzot 13.9 milj. eiro

“Viens no svarīgākajiem Conexus mērķiem ir veicināt reģiona dabasgāzes tirgus attīstību, kas nozīmē gan drošas un pieejamas pārvades infrastruktūras uzturēšanu, gan arī ilgtspējīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuves darbību. Tie visi ir kompleksi risinājumi, pie kuriem notiek ilgtermiņa darbs, kas turpināsies arī šogad. Darbības rādītāji par 2018. gadu liecina, ka esam uz pareizā ceļa, un šogad mūsu darbības prioritāšu sarakstā ir gan jauni investīciju projekti, piesaistot Eiropas Komisijas līdzfinansējumu, gan arī starptautiskie sadarbības projekti, stiprinot Latvijas dabasgāzes infrastruktūras lomu jau visa Baltijas un Skandināvijas reģiona mērogā,” informē Zane Kotāne, AS “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētāja.

 

Atpakaļ