Conexus apgrozījums pirmajā ceturksnī saglabājies pērnā gada attiecīgā perioda līmenī 

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" (Conexus) apgrozījums šī gada pirmajā ceturksnī bija 15.7 miljoni eiro, kas ir pērnā gada attiecīgā perioda līmenī. 

2023. gada pirmajā ceturksnī Conexus nodrošināja nepārtrauktu dabasgāzes piegādi Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas vajadzībām. Atbilstoši Enerģētikas likumā noteiktajam aizliegumam piegādāt dabasgāzi no Krievijas, jau savlaicīgi tika dažādoti dabasgāzes piegāžu ceļi, dabasgāzes tirgotājiem veicot dabasgāzes piegādes no Klaipēdas sašķidrinātās gāzes termināļa.  no Lietuvas saņemtais dabasgāzes apjoms pirmajā ceturksnī sasniedza 4.4 TWh, kas ir nepilnas 2 reizes vairāk nekā iepriekšējā gada trīs mēnešos.

Pirmajā ceturksnī redzama liela dabasgāzes tirgotāju interese par Inčukalna pazemes gāzes krātuves (PGK) jaudām. Pārskata periodā aizvadītas vairākas Inčukalna PGK jaudas izsoles, kurās sistēmas lietotājiem kopumā piešķirta jauda 8.7 TWh apjomā. Pieprasītajam krātuves jaudas apjomam vairāk nekā 3 reizes pārsniedzot izsolē pieejamo krātuves jaudas apjomu, līdz šī gada 10. maijam ir pilnībā izsolīta visa krātuvē pieejamā jauda.

“Šī gada pirmā ceturkšņa rezultāti liecina, ka esam kopā veiksmīgi visā reģionā novērsuši dabasgāzes piegādes riskus, pārkārtojot dabasgāzes piegāžu ceļus un nodrošinot atbilstoši infrastruktūras pieejamību,” skaidro Uldis Bariss, Conexus valdes priekšsēdētājs. 

Viņš papildina, ka Latvijas lietotāju dabasgāzes patēriņa apjoms 2023. gada pirmajā ceturksnī sasniedza 3.3 TWh, kas ir par 8% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Šo samazinājumu galvenokārt ietekmēja gan siltie laikapstākļi, nosakot mazāku nepieciešamību pēc apkures dabasgāzes, gan arī nepieredzēti augstās dabasgāzes cenas, kas lietotājiem lika samazināt dabasgāzes patēriņu. 

Pārskata periodā EBITDA sasniedza 10.2 miljonus eiro, tai palielinoties par 2%, savukārt kopumā pārskata periodā Conexus ir darbojies ar 5.2 miljonu eiro peļņu, kas, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, ir samazinājusies par 270 tūkstošiem EUR. 

Lai nodrošinātu nepārtrauktu gāzes pārvadi un dabasgāzes infrastruktūras uzturēšanu atbilstoši drošības prasībām, Conexus pārskata periodā turpinājis īstenot investīciju projektus, gan sistēmas ikdienas uzturēšanas un uzraudzības darbus, veicot investīcijas 6 miljonu EUR apmērā.  

Atpakaļ