Pārvades sistēmu operatoru starpsavienojumu līgumos noteiktās gāzes kvalitātes prasības
AS "Conexus Baltic Grid" un Elering AS starpsavienojuma līgumā noteiktas šādas no Ministru kabineta noteikumiem atšķirīgas kvalitātes prasības pārvades sistēmā ievadāmajai dabasgāzei: Skābeklis (O2) ≤ 0,02 mol%*.
AS "Conexus Baltic Grid" un AB „Amber Grid“ starpsavienojuma līgumā noteiktas šādas no Ministru kabineta noteikumiem atšķirīgas kvalitātes prasības pārvades sistēmā ievadāmajai dabasgāzei: Skābeklis (O2) ≤ pieļaujamā robežvērtība šobrīd tiek pārskatīta.
Informācija publicēta atbilstoši Ministru kabineta 2025. gada 21. janvāra noteikumu Nr. 50 “Noteikumi par prasībām gāzveida stāvoklī pārvērstas sašķidrinātās dabasgāzes, no atjaunīgajiem energoresursiem saražota vai iegūta gāzveida kurināmā un mazoglekļa gāzveida kurināmā ievadīšanai dabasgāzes pārvades un sadales sistēmā” 16. punktam.
* Pēc jebkura iesaistītā PSO iniciatīvas, gāzes kvalitātes prasību pārrobežu starpsavienojumu punktā var īslaicīgi mainīt (palielināt vai samazināt). Izmaiņas nedrīkst būt ilgākas par septiņām kalendārajām dienām, ja vien ilgums netiek pagarināts ar papildu rakstisku vienošanos.