AS “Conexus Baltic Grid” iesniedz jauno uzglabāšanas tarifu projektu

 

AS “Conexus Baltic Grid” šodien, 22.novembrī, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedza jauno uzglabāšanas tarifu projektu. Šajā tarifu projektā ir iekļauti trīs jauni pamata produkti, kas ir mērķtiecīgi izstrādāti, lai to izmantošana būtu ērta un ekonomiski pamatota jaunajos dabasgāzes tirgus apstākļos. Izstrādājot jauno tarifu projektu, AS “Conexus Baltic Grid” pieņem, ka 2018. gadā iesūknēšanas apjoms varētu palielināties.

Tarifi izstrādāti, ņemot par pamatu 2017. gada 16. martā SPRK noteikto tarifu aprēķināšanas kārtību. 2018. gada tarifu projektā iekļautās kopējās uzglabāšanas sistēmas izmaksas, salīdzinot ar iepriekš apstiprinātajiem uzglabāšanas tarifiem, ir samazinājušās par 35%, kas galvenokārt saistīts ar izmaiņām tarifu aprēķināšanas metodikā attiecībā uz tehnoloģiskā procesa nodrošināšanas izmaksām, nosakot, ka kompresoru darbības nodrošināšanai izlietotās dabasgāzes izmaksas sedz krātuves lietotāji papildus noteiktajiem tarifiem.

AS “Conexus Baltic Grid” izstrādātie dabasgāzes uzglabāšanas pakalpojuma tarifi būs saistoši visiem Inčukalna pazemes gāzes krātuves lietotājiem. 

Vairāk informācijas meklē ŠEIT.

Atpakaļ