Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

“Conexus Baltic Grid” noslēdzis sadarbības līgumu ar Eiropā vadošo dabasgāzes pārvades sistēmas operatoru “GRTgaz SA”

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) ir noslēdzis sadarbības līgumu ar Francijas dabasgāzes pārvades sistēmas operatoru “GRTgaz SA” par speciālistu piesaisti un konsultāciju pakalpojumiem zaļās iniciatīvas un citu projektu īstenošanai.

Conexus, sekojot Eiropas Zaļā kursa rīcības plānam, ir identificējis attīstības virzienu uz dekarbonizāciju. Lai to īstenotu, ir nepieciešams veikt izpētes darbus,  piesaistot speciālistus, kam ir pieredze pētniecības un inovāciju jautājumos, tostarp īstenojot projektus saskaņā ar Eiropas Zaļo kursu.

Conexus Tehniskās attīstības un investīciju departamenta vadītājs Ivars Ščerbickis: “Noslēgtā sadarbība ar vienu no vadošajiem Eiropas dabasgāzes operatoriem, kura sastāvā ietilpst enerģijas pētniecības un inovācijas centrs, ir būtisks ieguvums Conexus mērķu sasniegšanai, jo īpaši zaļā kursa virzienā. Jaunajam sadarbības partnerim ir pieejama augsta līmeņa inženiertehniskā kompetence dabasgāzes tīklu uzturēšanā, inovācijās, pētniecībā un attīstībā, tāpēc esmu pārliecināts, ka šī zināšanu apmaiņa un pieredzes bagāto speciālistu piesaiste ļaus ieviest vēl inovatīvākus un efektīvākus risinājumus Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas segmentos. Tas sekmēs arī ietekmes uz vidi mazināšanas pasākumu attīstību, tādējādi pietuvinoties pasaules līmeņa praksei, sevišķi izceļot enerģētikas sektora dekarbonizāciju.”

Sadarbība plānota dažāda līmeņa zaļo iniciatīvu projektos, piemēram, biogāzu un ūdeņraža ievadīšana gāzesvadu tīklā, ietekmes uz apkārtējo vidi mazināšanā, tehniskā atbalsta nodrošināšanā un citos projektos, kā arī tādos jautājumos kā gāzes tīkls, būvniecība, uzturēšana, gāzes vadu integritāte, izpēte un attīstība (R&D).

“GRTgaz SA” ir Eiropas vadošais dabasgāzes pārvades sistēmas operators, kas pārvalda Eiropā garāko dabasgāzes pārvades tīklu, kas atrodas Francijā, kā arī ir iesaistīts Vācijas dabasgāzes pārvades tīkla darbībā. Tā speciālisti veic novērtēšanas un konsultāciju pakalpojumus gāzes pārvades jomā Eiropā un visā pasaulē. Uzņēmums ir viens no vadošajiem tādu tehnoloģiju kā “Power to Gas” jeb ūdeņraža ievadīšana gāzes sistēmā izstrādātājiem un ieviesējiem.

Atpakaļ

Uzmanību!

AS Conexus Baltic Grid informē, ka sakarā ar neplānotiem remonta darbiem Inčukalna PGK kompresoru cehā, tiks samazināta Inčukalna PGK izņemšanas jauda no 246 000 000 kWh/d līdz 147 000 000 kWh/d laika periodā no 2020. gada 1. decembra gāzes dienas sākuma līdz 2020. gada 10. decembra gāzes dienas beigām (ieskaitot).

Attention!

Due to the unplanned repair works at Inčukalns UGS compressor shop Conexus informs that withdrawal capacity of Inčukalns UGS will be reduced from 246 000 000 kWh/d to 147 000 000 kWh/d starting from the gas day December 1, 2020 until December 10, 2020 gas day (included).