Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

Conexus akcionāru maiņa izbeidz spekulācijas par sistēmas operatora darbības neatkarību

Lai arī vēl pirms akcionāru maiņas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) strādāja atbilstoši Enerģētikas likuma neatkarības prasībām, Conexus Valdes priekšsēdētājs Jānis Eisaks cer, ka valsts kontrole pār Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas infrastruktūru no dienas kārtības visbeidzot noņems diskusijas par operatora darbības neatkarību.

Informē J. Eisaks: “AS “Augstsprieguma tīkls” šonedēļ noslēdza darījumu ar PAS “Gazprom” par Conexus akciju iegādi, līdz ar to ir ieviesta skaidrība jautājumā par sistēmas operatora sertificēšanu. Uzskatu, ka šobrīd nav juridiska šķēršļa, kas kavētu pilnvērtīgu  Conexus sertificēšanu atbilstoši Enerģētikas likuma prasībām, līdz ar to sagaidām drīzus Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulators) lēmumus par sertificēšanas nosacījumu pārskatīšanu, un, ceram, ka uzņēmuma jauno akcionāru izvērtēšana netiks kavēta.

Vienlaikus jāuzsver, ka akcionāru īpašumtiesību ierobežošana nekad nav bijusi Conexus valdes kompetence, līdz ar to uzņēmums ir darījis visu, lai strādātu atbilstoši Enerģētikas likuma 111. pantā noteiktajām neatkarības prasībām, nepieļaujot panta prasībām neatbilstošu akcionāru ietekmi uzņēmumā. “Gazprom” kā kādreizējie akcionāri uzņēmuma pārvaldē nav bijuši iesaistīti ne praktiski, ne juridiski.

Sertificēšanas jautājuma sakārtošana nenoliedzami sekmēs uzņēmuma efektīvu darbību gan vietējā, gan arī starptautiskā mērogā. Jebkurā gadījumā jau šobrīd turpinām koncentrēties uz vienu no svarīgākajiem mērķiem – panākt, ka uzņēmums kļūst par enerģētikas infrastruktūras līderi Baltijas un Skandināvijas reģionos, nodrošinot dabasgāzes piegāžu drošību un nepārtrauktību.”

Atpakaļ

Uzmanību!

AS Conexus Baltic Grid informē, ka sakarā ar neplānotiem remonta darbiem Inčukalna PGK kompresoru cehā, tiks samazināta Inčukalna PGK izņemšanas jauda no 246 000 000 kWh/d līdz 147 000 000 kWh/d laika periodā no 2020. gada 1. decembra gāzes dienas sākuma līdz 2020. gada 10. decembra gāzes dienas beigām (ieskaitot).

Attention!

Due to the unplanned repair works at Inčukalns UGS compressor shop Conexus informs that withdrawal capacity of Inčukalns UGS will be reduced from 246 000 000 kWh/d to 147 000 000 kWh/d starting from the gas day December 1, 2020 until December 10, 2020 gas day (included).